- PGWW
Op 20 juni 2025 vond het landelijke congres Kanker & Leven plaats. In de middag maakten de Regionale Ondersteuningsstructuren (ROS’en) in tien regio’s een regionale vertaalslag. In Noord-Holland organiseerde collega-ROS ZONH een middagprogramma voor zorgverleners. Elaa was hier niet bij betrokken, maar als ROS voor de regio Amsterdam en Almere vinden we het belangrijk om de opbrengsten te delen.
Van landelijk naar regionaal
Tijdens het ochtendprogramma stonden landelijke thema’s centraal, zoals passende nazorg, terugkeer naar werk en ondersteuning bij leven met en na kanker. In de middag dachten zorgprofessionals in verschillende regio’s mee over hoe je die thema’s lokaal kunt toepassen.
ZONH bracht in Noord-Holland zorgverleners uit de eerste lijn, het ziekenhuis en het sociale domein samen in Heiloo. Tijdens interactieve sessies gingen zij aan de slag met vragen als:
- Hoe geef je vorm aan passende zorg bij kanker?
- Hoe organiseer je ondersteuning dichtbij huis?
- Hoe versterk je samenwerking tussen zorg en welzijn?
Mooie voorbeelden uit de regio
Er werden inspirerende praktijkvoorbeelden gedeeld, zoals:
- Het time-outgesprek tussen huisarts, specialist en patiënt. Dit biedt ruimte voor reflectie en keuzes die passen bij wat belangrijk is voor de patiënt.
- Een persoonlijk verhaal over leven in onzekerheid, gebracht door een theatermaker en ex-patiënt.
Waarom we dit delen
Elaa was niet betrokken bij de organisatie van het congres, maar we zijn als ROS altijd bezig met het versterken van samenwerking en passende zorg in de regio. De inzichten en voorbeelden die tijdens dit congres zijn gedeeld, zijn relevant voor iedereen die werkt aan integrale zorg voor mensen met of na kanker.
Lees het volledige verslag op ros-netwerk.nl.





