Babyconnect officieel overgedragen aan Sigra

Op maandag 1 december is Babyconnect officieel overgedragen van Elaa aan Sigra. Daarmee sluit de projectfase af en start een nieuwe periode waarin Babyconnect structureel wordt beheerd en doorontwikkeld.

2025 12 17 Babyconnect SigraSigra neemt het beheer en de borging op zich en werkt samen met de VSV’s verder aan verbeteringen en verfijningen. De regionale eindgebruikersgroep blijft hierin een belangrijke rol spelen.

We zijn trots op wat er samen is neergezet en bedanken alle zorgverleners, VSV’s, bestuurders, werkgroepleden en ICT-collega’s voor hun inzet, vertrouwen en samenwerking. Dankzij ieders bijdrage is digitale gegevensuitwisseling in de geboortezorg nu onderdeel van de dagelijkse praktijk.

Samen zorgen we ervoor dat Babyconnect ook in de toekomst blijft verbinden binnen de geboortezorg in onze regio.
 

 

Meer informatie

Babyconnect is een van de VIPP programma (Versnellingsprogramma Informatie uitwisseling Patiënt & Professional) van VWS. VIPP Babyconnect ondersteunt de geboortezorg bij het realiseren van veilige digitale gegevensuitwisseling. Babyconnect.org bevat als overkoepelende website zeer uitgebreide informatie over dit programma. Met o.a. animaties, presentaties, modules, wetgeving, praktijkvoorbeelden en nog veel meer. Op de pagina Hulpmiddelen van deze site staat informatie voor zorgverleners die aan de slag willen gaan met digitale gegevensuitwisseling. Hier vind je onder meer: checklists, cliëntfolder toestemming, handleidingen, handige filmpjes en e-learnings. Deze pagina is mede samengesteld met projectleiders zorg en is recent vernieuwd. Daarnaast bevat de website van Sigra regionale informatie over Babyconnect. Met handige links naar het handboek voor Babyconnect in de regio Amsterdam/Amstelland/Almere en een overzicht van alle deelnemende organisatie in de regio. Op de Elaa website lees je op de projectpagina Babyconnect meer over het project en tref je eerder verschenen nieuwsartikelen.

 

Deel dit bericht

Gerelateerd nieuws

Ben jij benieuwd wat we bij VIPP Babyconnect in 2023 hebben gedaan? De pijlers van 2023 waren:...

Deze werkgroep is voortvarend van start gegaan onder leiding van ons nieuwe projectteamlid...

De afgelopen maanden zijn een tweetal VSV’s tijdens hun reguliere (online) vergadering bezocht...

De formele start van ons regionale project hebben wij op 29 juni gevierd met een online kick-off...